Przystawka do kukurydzy Model MR800

Produkty

Przystawka do kukurydzy Model MR800

Heder do zbioru kukurydzy MORESIL MR800 jest owocem połączenia naszego cennego 60 letniego doświadczenia na najbardziej wymagających polach uprawnych na świecie z zaawansowaną technologią produkcji.  Przekłada się to na możliwości przystawki, która jest w stanie skosić kukurydzę w najbardziej niekorzystnych warunkach, co wyróżnia ją spośród innych hederów.


Heder MR800 staje się w ten sposób pewnym przeciwnikiem w walce z nieprzewidywalnymi czynnikami zewnętrznymi, które zawsze towarzyszą rolnictwu. Nasze maszyny są projektowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów w rolnictwie. 


Model posiada wiele opcji do konfiguracji, dzięki którym dopasowuje się do zróżnicowanych potrzeb każdego klienta oraz rynku. Może zostać wyprodukowany na miarę, dopasowując się do odległości między rzędami od 50 cm. Posiada górny łańcuch nad osłoną rozdzielaczy oraz ślimaki boczne, które pozwalają kosić w ekstremalnych warunkach oraz przy wyległym plonie. Wyposażony jest również w siekacze łodyg, metalowe lub plastikowe osłony, blaszane wałki z wymiennymi lub przeciwstawnymi ostrzami, samosmarującą szczelną skrzynie z napędem łańcuchowym lub przekładniami, stałe lub rozkładane podwozie, itp.


Siekacz łodyg 


Dzięki odpowiedniemu projektowi siekacza, heder MR 800 Moresil zużywa mniej mocy kombajnu.


Siekacz znajduje się przed wałkami wciągającymi pod zespołem zrywającym. Usytuowanie siekacza z przodu nie tylko pozwala osiągnąć optymalne cięcie, ale też maszyna nie zaczyna ciąć dopóki łodyga nie znajdzie się odpowiednio wprowadzona między wałki. Dzięki temu zapobiegniemy utracie kolb oraz unikniemy ponownego koszenia.


Pozycja siekacza pozwala również na wcześniejsze siekanie, dzięki czemu łodygi zostaną ścięte jednakowo.


Jako, że zużycie mocy siekacza i wałków wciągających nie jest jednakowe, zarówno wałki jak i siekacz posiadają dwa oddzielne sprzęgła. Zapewnia to maksymalną ochronę przed potencjalnym przeładowaniem i gwarantuje wytrzymałość oraz długotrwałość obu mechanizmów.


Każda z przekładni posiada dźwignię, która umożliwia przyłączanie oraz odłączanie siekacza w dogodnym dla operatora momencie. Noże są obustronne.


Prostota mechaniczna. Dzięki niezależności siekaczy od zespołu wciągającego, zmiana ostrzy jest możliwa w kilka minut. Aby siekacz zaczął funkcjonować, nie jest konieczne funkcjonowanie zespołu wciągającego. 


Zespół zrywajcy


Przekładnia główna – przetestowana niezawodność. Przekładnie naszego hedera MR800 są wykonane ze stali hartowanej i zanurzone w specjalnej kąpieli olejowej.

Heder ma możliwość przyłączenia sprzęgła, w celu ochrony przed jej przeładowaniem, mogąc przy tym oddzielnie regulować pracę sprzęgła siekacza.  


Wałki wciągające są zaopatrzone w 6 wymiennych noży stworzonych ze specjalnego trudnościeralnego materiału pokrytego węglikiem wolframu. Opcjonalnie w ofercie znajdują się również wałki zaopatrzone w ostrza naprzeciwległe.


Na początku każdego wałka znajduje się system smarowania, który sam podtrzymuje odpowiedni poziom nasmarowania. 


Łańcuchy wciągające charakteryzują się zamkniętą konstrukcją oraz posiadają specjalny popychacz, który zapewnia jednostronny przebieg łańcucha. Naciąg łańcucha jest regulowany poprzez innowacyjny napinacz, który utrzymuje odpowiednie napięcie oraz pozwala na zmianę łańcuchów z minimalnym wysiłkiem.


Dzięki zaokrąglonym krawędziom wyprodukowane z solidnego materiału płyty tnące nie uszkadzają kolb. Płyty są sterowane bezpośrednio z kabiny kombajnu za pomocą odpowiedniego systemu hydraulicznego. 


Wzmocniony napęd łańcuchowy regulowany za pomocą samoregulującego napinacza położony w szczelnej obudowie i zanurzony w kąpieli olejowej gwarantuje długotrwałą pracę mechanizmu.  Taki system zapewnia precyzyjne dostosowanie się obrotów przystawki do każdego kombajnu. Opcjonalnie przystawki mogą być wyposażone w grupę biegów.


Elementy opcjonalne:


- Czujnik wysokości: pozwala na szybkie i bliskie w stosunku do terrenu skoszenie


·       - Autopilot: wsparcie dla operatora podczas długich dni intensywnej pracy.


- Ślimaki boczne: Po jednej lub po obu stronach. Dostępne w wariancie z układem hydraulicznym (ślimaki z polietylenu lub metalowe) lub mechanicznym (ślimaki metalowe). 


- Dopasowany zestaw do zbioru słonecznika, który można łatwo wprowadzić pomiędzy rozdzielacze.


- Wałki zrywające wyposażone w noże naprzeciw i naprzemianległe


-·       - Rozdrabniacz do łodyg
Czujnik wysokości


Autopilot


Hydrauliczne wzmocnienie ślimaka (Polietylen) Zestaw do zbioru słonecznika  


Hydrauliczne lub mechaniczne wzmocnienie ślimaka (metal) 
Rozdrabniacz do łodyg  


Ostrza naprzemianległe

Ostrza naprzeciwległe


Górny łańcuch wciągający


Dzięki temu elementowy (wyposażenie opcjonalne), koszenie kukurydzy w ekstremalnych warunkach staje się łatwiejsze, nawet przy wyległym plonie. Nieustanne wciąganie zapewnia wysoką wydajność przystawki i zapobiega utracie zbieranego ziarna. 


Przystawka z funkcją składania

Dysponujemy składanymi modelami w różnych wymiarach.

Sterowany z kombajnu system składania jest prosty i szybki.

Na dodatek kompaktowe złożenie przystawki nie ogranicza widoczności z kabiny.

Nasz składany model pozwala na zmniejszenie czasu i kosztu przemieszczania się z jednego miejsca na drugie.


Dossier Moresil - Przystawka do kukurydzy - PL

Kontakt